Mieszkańcy Żor mogą wziąć udział w konsultacjach dotyczących nowego zadania publicznego, które ma na celu przynieść radość i wsparcie społeczności lokalnej. Ogłoszenie związane z projektem pn. „Twórzmy życie, które przynosi radość nie tylko nam, ale wokół nas” jest dostępne od 17 października 2024 roku. Konsultacje potrwają do 24 października 2024 roku, a wszyscy mieszkańcy mają możliwość zgłaszania swoich uwag i sugestii. Działanie to zainicjowane zostało przez stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Projekt ten został złożony w trybie artykułu 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Obejmuje on działania, które mają na celu wzbogacenie życia mieszkańców Żor oraz wprowadzenie inicjatyw sprzyjających integracji społecznej. Przez okres trwania konsultacji, każdy zainteresowany może zapoznać się ze szczegółami oferty oraz wnosić uwagi, co podkreśla otwartość Urzędu Miasta na mieszkańców.

Opinie można zgłaszać na różne sposoby, zarówno drogą mailową, jak i telefonicznie. Adres, pod który należy kierować uwagi, to Biuro Rady Miasta, ul. Rynek 9, 44-240 Żory. Możliwość kontaktu telefonicznego to 32 43 48 119. Takie podejście ma na celu aktywne włączenie społeczności w proces decyzyjny i realizacyjny, co jest kluczowe dla sukcesu tego przedsięwzięcia.

Źródło: Urząd Miasta Żory

Oceń: Rozpoczęcie konsultacji społecznych w sprawie realizacji zadania publicznego w Żorach