Softballistki z klubu Gepardy Żory osiągnęły historyczny sukces, zdobywając tytuł mistrza Polski w 2026 roku. Dwa zwycięstwa w kluczowych meczach pozwoliły zespołowi cieszyć się ze zdobycia podwójnej korony, ponieważ wcześniej sięgnęły również po Puchar Polski. To osiągnięcie to nie tylko powód do radości dla samych zawodniczek, ale i dla wszystkich sympatyków sportu w Żorach.
Decydujące mecze, które miały miejsce w minioną sobotę, dostarczyły kibicom wielu emocji. Pierwsze spotkanie okazało się zaciętym pojedynkiem, w którym przez pierwsze pięć zmian nie padły żadne punkty. Dopiero szóstą zmianę zespół z Żor potrafił wykorzystać, zdobywając dwa cenne punkty, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie i zakończyć mecz zwycięsko.
W drugim meczu drużyna Gepardów miała znacznie lepszy start, zdobywając w pierwszej zmianie trzy punkty, a następnie dokładając kolejne dwa. Mimo oporu ze strony rywalek z Warszawy, żorska drużyna nie dała za wygraną i końcowy wynik 7:0 zapewnił im nie tylko zwycięstwo w tym spotkaniu, lecz również potwierdził ich dominację w całych rozgrywkach. Sukces ten jest wielką promocją Żor i dowodem na wysoki poziom lokalnego sportu. Zespół nie zamierza jednak spocząć na laurach, bowiem przed nimi jeszcze ostatnie mecze sezonu, które odbędą się w Kutnie.
Źródło: Urząd Miasta Żory
Oceń: Mistrzostwo Polski dla softballistek Gepardów Żory w 2026 roku
Zobacz Także



